Liečba rakoviny a onkologické nádorové ochorenia

Prečo Penoxal a onkologické ochorenia

Takmer každý tretí človek na svete sa počas svojho života stretne s rakovinou, len v ČR ročne zaznamenajú cez 70 000 nových prípadov. Rakovinové bunky sú v ľudskom tele bežne prítomné bez akýchkoľvek príznakov. Prepuknúť do podoby nádoru ich však prinúti až súhra množstva nežiaducich faktorov, ako je nezdravý životný štýl, toxíny z prostredia či radiácia. Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. Vhodnou podporou je prípravok Penoxal, ktorý okrem stimulácie buniek imunitného systému dokáže optimalizovať apoptózu, ktorá choré či nádorové bunky donúti k smrti. Okrem protinádorového pôsobenia prípravok Penoxal významne zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu. Zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode..

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov - bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky.

 

Skúsenosti pacientiov

 

Onkologické ochorenia                                        50mg / 100mg


Prekancerózy                                                               2 x 2 / 2 x 1 (3 mesiace)

Karcinómy v zažívacom trakte                               2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

(pažerák, žalúdok, hrubé črevo, konečník)

Karcinómy gynekologického ústrojenstva         2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
(maternice, krčka maternice)

Karcinóm prsnej žľazy                                               2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

Karcinóm pečene                                                        2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

Karcinóm pľúc                                                              2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

Karcinóm prostaty                                                      2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

Karcinóm semenníkov                                              2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

Karcinóm lymfatických uzlín                                 2 x 2 / 2 x 1 (3  mesiace)

Melanómy kože                                                           2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

O onkologických ochoreniach

Rakovina je nádorové ochorenie vznikajúce náhlym rastom a rýchlym delením buniek vlastného tela, ktoré majú následkom pôsobenia mnohých faktorov poškodenú DNA a správajú sa iným spôsobom ako bunky nerakovinové. Zmenené bunky môžu byť neškodné a spôsobovať napr. cysty, polypy, zápaly, zhrubnutie alebo nepravé (benígne) nádory. Môžu však byť aj veľmi nebezpečné a viesť k závažným zdravotným problémom vo forme zhubných (malígnych) nádorov a ich dcérskych ložísk - metastáz, ktoré vznikajú šírením nádorových buniek krvným obehom.

Nádory najčastejšie vznikajú v miestach, kde prirodzene dochádza k rýchlemu množeniu buniek - v dýchacích cestách, v tráviacom trakte a v miestach, kde sú tkanivá stimulované hormónmi (prsia, vaječníky, prostata, pankreas).

Príčinou vzniku rakoviny je hromadenie faktorov oslabujúcich obranyschopnosť organizmu (životný štýl, pôsobenie voľných radikálov a toxických látok), ktorá prestane správne fungovať. Vznik rakoviny je príznakom nedostatočnej funkcie imunitného systému, ktorý už nemá takú silu, a šance rakovinu vyliečiť sú teda nízke, a preto musí nastúpiť štandardná liečba - chemoterapia, rádioterapia alebo chirurgické riešenie. Novinkou v liečbe rakoviny je tzv. imunoonkologická liečba, ktorá je zacielená na stimuláciu imunitného systému, ktorý vďaka podpore dokáže s rakovinou bojovať.

Väčšina typov rakoviny nemá v počiatočných štádiách takmer žiadne príznaky, preto býva jej odhalenie veľmi ťažké. Pre úspešnú liečbu je však skoré odhalenie dôležité, pretože šanca na úplné vyliečenie a voľbu menej náročné liečby je najvyššia práve v raných štádiách. Zo štatistík vyplýva, že Česká republika patrí medzi krajiny, kde prežitie pacientov s rakovinou je oproti ostatným štátom Európy nad priemerom.

Najdôležitejším preventívnym opatrením pred rakovinou je dostatočne silný imunitný systém. Ten si môžeme zaistiť zdravým životným štýlom - zdravou stravou s dostatkom ovocia a zeleniny, fyzickou aktivitou, elimináciou stresu a negatívnych emócií a pozitívnym myslením. Samozrejmosťou by malo byť nefajčenie a obmedzenie konzumácie alkoholu, ktoré veľmi významne zníži riziko všetkých druhov rakovín, vyhýbanie sa preukázateľne rakovinotvorným faktorom (toxické látky, radiácia, pesticídy, hormóny) a pravidelné lekárske preventívne prehliadky.


Poradňa onkológia

Uskutočnené štúdie - onkologické ochorenia

Ostatné uskutočnené štúdie