Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Čo je Penoxal

Čo je doplnok stravy Penoxal​

Penoxal je prírodný doplnok stravy s pozitívnym vplyvom na imunitný systém, ktorý nevykazuje žiadne negatívne alebo toxické účinky. Vyniká schopnosťou podporovať predovšetkým špecifické biele krvinky – B a T-lymfocyty, ktoré sú kľúčové pre správne imunitné reakcie a prevenciu ochorení. Jeho výrazné antioxidačné pôsobenie a vplyv na optimalizáciu apoptózy znižujú riziko vzniku najvážnejšieho ochorenia súčasnosti – rakoviny. Prípravok Penoxal sa tiež významne podieľa na zmiernení nežiaducich účinkov chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu.

Okrem pozitívneho ovplyvnenia obranyschopnosti organizmu napomáha prípravok Penoxal správnej funkcii tráviaceho traktu, v ktorom je uložená aj veľká časť našej imunity. Reguláciou kyslosti žalúdočných štiav Penoxal uľavuje od nepríjemného pálenia záhy a znižuje riziko vzniku žalúdočných vredov. Podporuje žiaducu črevnú mikroflóru a upravuje vyprázdňovanie (zápcha / hnačka), čo sa dá využiť aj pri liečbe mnohých ochorení, pri ktorých dochádza k narušeniu sliznice čreva a tým k zvýšenému riziku rozvoja závažných ochorení. Pozitívnymi účinkami na zažívanie sa Penoxal podieľa na pocite brušnej pohody a rovnováhy.

Využitie nachádza Penoxal aj v oblasti gynekológie. Silná imunita je skvelým prostriedkom proti nežiaducim mikroorganizmom spôsobujúcim vaginálnej mykózy či proti uchyteniu HPV vírusom, ktoré vyvolávajú genitálne bradavice alebo prekancerózne zmeny na krčku maternice. 

S výbornými výsledkami možno Penoxal užívať na posilnenie imunity v čase chrípok a prechladnutí, pri zápalových, vírusových a bakteriálnych ochoreniach a tiež ako ich prevenciu. 

Harmonizáciou jednotlivých orgánových systémov sa Penoxal podieľa na správnom fungovaní organizmu a celkovej pohode. 

Zloženie – 50mg:

Biocol:50mg
β-1,3/1,6-D-glukán:20mg
Vitamin C:100mg
Maltodextrín:130mg
Želatinová kapsula:76mg
Hmotnosť 1 kapsuly:376mg

Zloženie – 100mg:

Biocol:100mg
β-1,3/1,6-D-glukán:20mg
Vitamin C:100mg
Maltodextrín:80mg
Želatinová kapsula:76mg
Hmotnosť 1 kapsuly:376mg

 

Obsah

Biocol

Biocol® je unikátna patentovaná prírodná látka, získavaná náročným biotechnologickým postupom s následnou štandardizáciou pri dodržaní tých najprísnejších hygienických a technologických pravidiel z produktu metabolizmu mikroorganizmu Penicillium oxalicum var. Armeniaca.

Penicillium oxalicum var. Armeniaca je kmeň geneticky nemodifikovanej mikroskopickej huby, prírodný mikroorganizmus, ktorý bol objavený pri skríningovom testovaní v pôde Araratského údolia v Arménsku už v roku 1972. Dlhodobá spolupráca vedcov z oblasti medicíny a biochémie umožnila objaviť jeho unikátne vlastnosti. Schopnosťou produkovať červený pigment, originálnou dynamikou biosyntézy a bioaktívnou aktivitou sa veľmi odlišoval od iných, doteraz známych mikroorganizmov. Pre jeho využiteľnosť je však významnejšia skutočnosť, že produkované červené farbivo obsahuje veľmi cenné bioaktívne látky, ktoré pozitívne ovplyvňujú imunitný systém. Ďalšie skúmanie a rozvoj poznatkov o tomto špecifickom mikroorganizme načrtli jeho potenciál v možnom ovplyvnení a potlačení rakovinového bujnenia.

Beta-glukán

Beta-glukán je prírodná látka s výnimočným vplyvom na imunitný systém. Je obsiahnutý v mnohých bežných potravinách (jačmeň, ovos, pivovarské kvasnice), najvyššiu koncentráciu a najsilnejšie účinky však vykazuje pri extrakcii z húb, napr. z hlivy ustricovej (Pleurotus ostreatus). Stimuláciou imunitného systému napomáha k obrane pred bakteriálnymi, parazitárnymi a infekčnými ochoreniami. Svoju silu dokáže uplatniť aj v boji s rakovinou, u pacientov s onkologickým ochorením znižuje náchylnosť k infekciám, podporuje krvotvorbu a až trojnásobne zvyšuje hladinu protilátok proti nádorovým bunkám. V kombinácii s účinnou látkou Biocol a vitamínom C sa pozitívne účinky všetkých látok násobia. Výborné výsledky boli preukázané aj u pacientov po operáciách, pri ktorých beta-glukán urýchľuje hojenie a znižuje riziko sepsy. Priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu, posilňuje organizmus pri záťaži a jeho silné antioxidačné vlastnosti bránia negatívnym účinkom stresových hormónov na ľudský organizmus.

Čistota beta-glukánu má veľký vplyv na jeho účinnosť. Tú najvyššiu kvalitu (obsah účinnej látky a čistoty až 93%) dosahuje beta-glukán s väzbou 1,3 / 1,6 D, ktorý používame v našich produktoch.

Vitamín C

Vitamin C je najznámejší a najpoužívanejší vitamín, ktorý je nevyhnutný na udržanie zdravia. Jeho schopnosť zmierňovať prejavy nachladnutia stimuláciou bielych krviniek (lymfocytov) je veľmi dobre známa. Kladný vplyv však bol preukázaný aj pri liečbe srdcových chorôb, diabetu (cukrovky) alebo astmy. Vysoké dávky vitamínu C sa tiež odporúčajú pri nádorových ochoreniach, kedy preukázateľne spomaľujú rast nádorových buniek. Významnou mierou sa podieľa na potláčaní účinkov oxidatívneho stresu, zúčastňuje sa správneho metabolizmu tukov a tvorby kolagénu, ktorý je dôležitý pre spojivové tkanivo pokožky. Posilňuje bunkové steny ciev, podporuje vstrebávanie železa dôležitého pre krvotvorbu, znižuje únavu a vyčerpanie. V potravinárstve sa využíva syntetická podoba vitamínu C, kyselina L-askorbová (E300), ako antioxidant a konzervant. Ľudský organizmus, rovnako ako niektoré druhy zvierat, nedokáže tento vitamín syntetizovať, preto je nutné ho prijímať v potrave, popr. v doplnkoch stravy. Odporúčaná denná dávka vitamínu C je 80mg, pri ochorení jeho potreba stúpa a je nutné jeho príjem zvýšiť. Tento vo vode rozpustný vitamín je pre telo netoxický, nedá sa ním predávkovať, lebo nevyužiteľný nadbytok sa vylúči močom.

Maltodextrín

Maltodextrinje zloženinou 5 molekúl glukózy (jednoduchého cukru), ktorý sa využíva predovšetkým ako výhodný zdroj energie pri športových aktivitách a v potravinárstve ako prídavná látka (plnidlo). Oproti samotnej glukóze sa pomalšie vstrebáva a hladinu cukru v krvi zvyšuje pozvoľna, preto je vhodný aj pre diabetikov. Maltodextrín sa pripravuje enzymatickým spracovaním najčastejšie pšeničného škrobu, v našich produktoch však používame škrob kukuričný, ktorý je prirodzene bezlepkový, preto sú naše produkty vhodné aj pre osoby s celiakiou (neznášanlivosťou lepku). Hoci býva maltodextrín vyrábaný synteticky, ľudské telo ho rozštiepi na prirodzenú, ľahko spracovateľnú a využiteľnú glukózu.

 

Účinky:

 • podporuje imunitu stimuláciou množstva a aktivity B a T-lymfocytov (bielych krviniek)
 • pôsobí ako antioxidant – chráni bunky pred oxidatívnym stresom a voľnými radikálmi
 • mierni vedľajšie účinky onkologickej liečby (chemoterapia, rádioterapia)
 • obmedzuje rast nádorov optimalizáciou procesu riadenej smrti buniek (tzv. apoptózy)
 • napomáha správnej funkcii tráviaceho traktu, obličiek, pečene
 • znižuje nežiaduce účinky RTG / UV žiarenia
 • normalizuje hodnoty krvného obrazu
 • prispieva k detoxikácii organizmu

 

Vedľajšie účinky:

Prípravok Penoxal je veľmi dobre znášaný aj pri vysokom dávkovaní a pri dlhodobom užívaní sa nevytvára závislosť. Prípravok nemá vedľajšie účinky, neprejavuje antibiotickú aktivitu, je úplne netoxický a bez vzájomného pôsobenia s ostatnými prípravkami.

V osobitných prípadoch môže dôjsť k hnačke. V tomto prípade odporúčame znížiť dávkovanie.

 

Indikácie:

 • pri liečbe onkologických ochorení (chemoterapia, rádioterapia)
 • prevencia recidívy nádorového ochorenia
 • prevencia onkologických ochorení
 • pri prekanceróznych stavoch
 • pri zápalových, vírusových a bakteriálnych ochoreniach
 • pri ochoreniach tráviaceho traktu
 • pri gynekologických problémoch
 • pri oslabenom imunitnom systéme
 • v pred a pooperačnej liečbe