Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Skúsenosti pacientov

Skúsenosti pacientov s doplnkom stravy Penoxal

Helena Lorenz – Karlsruhe, Německo

Penoxal jsem začala brát jen tak na zkoušku, na měsíc. Brala jsem 2 kapsle, protože jsem chtěla „resetovat“ organismus. Během asi týdne jsem měla pocit, že je mi celkově lépe, cítila jsem se odolnější, silnější, i klidnější. Protože ale obecně žiju velmi zdravě, a také pravidelně sportuji, nemůžu tvrdit, že bych pozorovala nějaký veliký rozdíl. Fakt je, že po měsíční kůře jsem s Penoxalem přestala. A to byla chyba. Vrátili se mi záněty, infekce, cítila jsem se hodně pod psa.

Teď beru Penoxal znovu, mám větsi balení, a beru 3 kapsle denně. Během asi 2 týdnů se mi nemoce zase uklidnili a dokonce mám takový dojem, že se mi zlepšila pleť. Určitě Penoxal doporučují, přináší výsledky a ty jsou v poměru s cenou v pořádku.

Tereza Svobodová – Hradec Králové

O přípravku Penoxal jsem poprvé slyšela od svého kamaráda. Doporučil mi ho jako prevenci před nachlazením a na podporu imunity. Penoxal jsem pravidelně začala užívat před 5ti měsící a nedám na něj dopustit. Od té doby se mi hodně zlepšila alergie, která mě vždy provází až do konce září. Netrpím žádnou rýmou ani kašlem. Když je období chřipek a všichni kolem mě kýchají, nemám jediný problém s imunitou.

Penoxal užívá i můj 5tiletý syn. Na začátku října byl na adenotomii. Operace nosohltanové mandle. Operaci zvládl naprosto skvěle. Nebyl unavený, netrpěl bolestí v krku po operaci. I narkózu zvládl naprosto perfektně. Penoxal bych ráda doporučila jak dospělím, tak i dětem. Je to skvělá prevence před nachlazením a výborný přípravek na podporu imunity.

Tatevik Arakelyan – Moskva, Rusko

O prípravku Penoxal som sa dozvedela pred 2 rokmi. Študujem operný spev na Chajkovského konzervatóriu v Moskve. Pre profesiu opernej speváčky je potrebná dobrá a pevná imunita. Predtým som bola často chorá a vtedy mi môj manžel odporučil prípravok Penoxal. Užívam ho už rok a pol jednu kapsulu denne. Prečo som si vybrala práve tento prípravok? Pretože jeho zloženie je úplne prírodné.

Všimla som si na sebe zlepšenie hneď od začiatku. Prestala som byť často ospalá, zlepšil sa mi krvný obeh, zmizla veľká únava, chorá som bola už len veľmi zriedka. Penoxal tiež užívajú moji príbuzní, kamaráti, kolegovia i učitelia. Odporúčam Penoxal predovšetkým tým, ktorí majú problémy so zdravím a imunitou. Chcem vyjadriť veľké poďakovanie všetkým, ktorí tento liek vytvorili.

Manželia Pavlovi – Hradec Králové

S Penoxalom mám skúsenosť ja aj môj manžel. Manželovi bol pri kontrole prostaty zistený novotvar na obličke, pri nasledujúcom vyšetrení sa ukázalo, že ide o rakovinový tumor. Lekári sa obávali, že budú musieť obličku odobrať celú, ale nakoniec sa podarilo tumor odstrániť a obličku zachrániť. Manželovi boli odporučené prípravky na podporu imunity, a preto začal užívať Penoxal. Cítil sa oveľa lepšie, bol aktívny, netrpel nechutenstvom ani únavou.

Ja som Penoxal užívala pred operáciou prietrže a tiež na jeseň ako prevenciu pred chrípkou. Bola som nadmieru spokojná. Jazva po operácii sa mi skvele zahojila a v zime som nebola chorá. Penoxal užívame aj naďalej na podporu imunity.

Sona Grigoryan – Atény, Grécko

Prvýkrát som sa s prípravkom stretla ešte, keď sa volal Biocol. Moja matka ho užívala a odporučila mi ho pre syna na podporu imunity. Ja som prípravok Penoxal začala užívať kvôli atopickému ekzému, ktorý mi po niekoľkých mesiacoch úplne vymizol.

Keď mala moja dcéra 2 roky, neustále trpela ochorením horných dýchacích ciest, na ktoré stále dostávala antibiotiká. V 3 rokoch som vyskúšala podávať jej Penoxal na zlepšenie imunity. Keďže ešte nevedela prehĺtať tablety, rozpúšťala som jej prášok v mlieku alebo vo vode. Imunita sa jej zlepšila a už nepotrebovala žiadne antibiotiká. Penoxal používame aj naďalej a nemôžem si ho vynachváliť.

Pani Dagmar – Vamberk

V roku 2014 mi diagnostikovali rakovinu maternice, ktorá bola už v pokročilom štádiu. Nádor už odumieral a prerastal do krvných ciest. Bolo jasné, že musím ihneď na operáciu a potom ma čakalo ožarovanie. Od vnučky som dostala Penoxal na posilnenie imunity a aby som lepšie znášala vedľajšie účinky, ktoré liečbu údajne sprevádzajú. Odstránili mi celú maternicu aj vaječníky, potom som chodila na ožarovanie panvy a 2x som bola na brachyterapii. Cítila som sa dobre, nebola som unavená viac než inokedy, chuť do jedla som mala stále rovnakú, len zo začiatku som mala trochu hnačku. Neviem, ako by som liečbu znášala bez Penoxalu, ale myslím si, že by to nebolo tak „pohodové“. Teraz už som snáď zdravá, ale stále existuje riziko, že by sa rakovina mohla rozšíriť, preto Penoxal užívam pre istotu ďalej.

Dagmar Seibertová – Pardubice

V roku 2014 mi lekári odobrali štítnu žľazu, ale aj potom som sa neustále cítila veľmi unavená. Pri ďalšom vyšetrení lekári objavili na mieste štítnej žľazy folikulárny lymfóm. Podstúpila som operáciu a následne ožarovanie. Po celý čas som užívala Penoxal, bola som s ním veľmi spokojná. Lekári sa v priebehu mojej liečby obávali, aby som netrpela nechutenstvom a neschudla.

Vďaka Penoxalu som však mala chuť do jedla a cítila sa dobre. Ďalšie dva roky budem podstupovať biologickú liečbu a po celú dobu mám v pláne prípravok Penoxal užívať.

Jiří Novák – Praha, 41 let

Doplnok stravy mi kúpila rodina na odporúčanie známych. Začal som ho brať pred nastúpením chemoterapeutickej liečby a ožarovania (nález na hrubom čreve). Užíval som ho vo vysokých dávkach 4-6 tabliet denne, ako som sa dočítal na internete. Lekári proti tomu nič nemali a podľa výrobcu mi vysoké dávky nemohli nijako uškodiť. Po 14 dňoch liečby som nemal žiadne vedľajšie účinky, na ktoré si pacienti s chemoterapiou často sťažujú. To hneď človeku pridá na psychickej pohode, pretože keby som mal ešte pri tejto liečbe vracať, mať hnačku a byť celý deň unavený, tak si myslím, že by som liečbu tak dobre neznášal. Nevoľno mi bolo len raz a to po 24h infúzii. Hodnoty krvi sa veľmi nemenili, strata bielych krviniek a krvných doštičiek sa dala očakávať. Napriek tomu som sa cítil celkom dobre. Chuť do jedla som mal stále rovnakú ako pred liečbou. Skôr by som povedal, že som pribral, než schudol. Penoxal (Biocol) by som odporučil. Rodina ho v súčasnosti užíva ako prevenciu pred podobným ochorením, ktoré som mal ja.

Pavel Dohnal – Brno, 56 rokov

Skúsenosti s doplnkom stravy Penoxal (predtým Biocol) mám už 6 rokov a môžem povedať, že na posilnenie imunity funguje skvele. Niekoľko rokov som nemal chrípku ani iné podobné ochorenia, ako je nádcha alebo kašeľ, a to ani v chrípkovom období. Penoxal užívam 2x ročne vždy po dobu 2-3 mesiacov, hlavne na jeseň a v zime. V rodine síce k onkologickým ochoreniam, pri ktorých je Penoxal doporučovaný, nemáme predpoklady, ale je dobré prevenciu nepodceňovať.

Karolína Poláčková, 27 rokov

V roku 2012 mi diagnostikovali rakovinu prsníka vo veku 24 rokov. Prekonala som chemoterapiu, rádioterapiu (ožarovanie), obojstrannú mastektómiu a následnú plastickú rekonštrukciu prsníkov (3x). Na konci roka 2014 som otehotnela a čakala prvé dieťa.

Ak ste v 24 rokoch čerstvo vydatá a plánujete s manželom spoločnú budúcnosť a deti, tak posledná vec, ktorú očakávate, je spísanie poslednej vôle. Keď som sa dozvedela, že mám veľmi agresívnu formu rakoviny prsníka, nebola iná možnosť.

Mojej mame diagnostikovali rakovinu prsníka, keď som mala 9 rokov. Preto som sa od svojich 18 rokov snažila dostať na mamograf každý rok. Pri žiadnej preventívnej prehliadke nič nebolo nájdené, ale pre istotu som sa občas kontrolovala sama. Jedného dňa som nahmatala hrčku v pravom prsníku veľkosti vlašského orecha. Vedela som, že je to rakovina. Volala som hneď mame. Bol večer a bohužiaľ sa nedalo nič robiť. Celú noc som kvôli tomu nespala, len som plakala. Ďalší deň som navštívila onkologické oddelenie v Prahe, kde mi urobili kompletné vyšetrenie. Bola mi diagnostikovaná rakovina prsníka s ďalšími nálezmi.

Hrčku som si našla v pravom prsníku, v nemocnici mi ďalšiu hrčku našli v podpazuší.

O týždeň neskôr mi lekár potvrdil, že ide o veľmi agresívny typ rakoviny, pri ktorom je vysoká pravdepodobnosť rozšírenia nádorov ďalej v tele. Vraj až 40%! Hneď mi bola nasadená kombinovaná chemoterapia pomocou Taxotere (docetaxel), Cytoxan (cyklofosfamid) a tiež Tamoxifen (ovplyvňuje estrogénové receptory, antiestrogén). Liečba bola veľmi agresívna a vedľajšie účinky sa začali skoro a silne prejavovať. Začiatky liečby boli frustrujúce, bola som slabá, unavená, trpela som nevoľnosťou, dehydratáciou, nechutenstvom. Nedostávala som odpovede na veľa mojich otázok o tom, čo bude ďalej, keď mi nádory odoperujú, keď podstúpim chemoterapiu. Všetko som sa snažila vyčítať na internete a získať informácie od známych. Bola mi vykonaná ablácia, odstránenie celého pravého prsníka i s lymfatickými uzlinami. Pripadala som si strašne, neúplná, nepríťažlivá, vôbec nie ako žena. Veď to sú práve prsia, čo robia ženu ženou! Preto sme s manželom začali zháňať plastického chirurga, ktorý by mi dokázal pomôcť.

Po niekoľkých týždňoch prežívania s nežiaducimi účinkami chemoterapie a rádioterapie mi bolo lekárom odporučené užívanie nejakého doplnku na zlepšenie stavu a podporu imunity. Od známych som dostala prípravok (Biocol, 100 mg), v súčasnej dobe s názvom Penoxal, ktorý podľa výrobcu pomáha pri liečbe onkologických ochorení, pri chemoterapii. Jeho užívanie som doplnila aj vysokými dávkami vitamínu C. Po 14 dňoch užívania zmizla nevoľnosť a začala som mať zase chuť do jedla. Ani lekári s Biocolom nemali problém, neovplyvnil žiadne užívané lieky.

Dnes som už zdravá, po niekoľkých plastických operáciách a s manželom máme ročnú dcérku. Každý polrok dochádzam do nemocnice na kontrolu a výsledky sú dobré.

Bohužiaľ, nie je nikde napísané, že sa rakovina nemôže vrátiť, tak sa snažím preventívne užívať všetky možné vitamíny a podporné doplnky, ktoré by mohli riziko rakoviny znížiť. Chcem byť zdravá, pre seba a svoju rodinu.