Get 10% extra OFF on Porto Summer Sale - Use PORTOSUMMER coupon - Shop Now!

Onkológia a Penoxal

Liečba rakoviny a onkologické nádorové ochorenia

Prečo Penoxal a onkologické ochorenia

Takmer každý tretí človek na svete sa počas svojho života stretne s rakovinou, len v ČR ročne zaznamenajú cez 70 000 nových prípadov. Rakovinové bunky sú v ľudskom tele bežne prítomné bez akýchkoľvek príznakov. Prepuknúť do podoby nádoru ich však prinúti až súhra množstva nežiaducich faktorov, ako je nezdravý životný štýl, toxíny z prostredia či radiácia. Silný imunitný systém si dokáže s nádorovými bunkami poradiť a zničiť ich, niekedy však potrebuje pomoc. Vhodnou podporou je prípravok Penoxal, ktorý okrem stimulácie buniek imunitného systému dokáže optimalizovať apoptózu, ktorá choré či nádorové bunky donúti k smrti. Okrem protinádorového pôsobenia prípravok Penoxal významne zmierňuje vedľajšie účinky chemoterapeutickej a rádioterapeutickej liečby a navracia hodnoty krvného obrazu rýchlejšie k normálu. Zlepšuje činnosť tráviaceho traktu, pečene, obličiek a ďalších orgánov, ktoré sú pri onkologickej liečbe veľmi zaťažované, a tým prispieva k správnemu fungovaniu organizmu a celkovej pohode..

Penoxal je prírodný doplnok stravy obsahujúci unikátnu patentovanú látku Biocol, ktorej pozitívny vplyv na imunitný systém je navyše podporený beta-glukánom z hlivy ustricovitej a vitamínom C. Penoxal podporuje činnosť predovšetkým B a T-lymfocytov – bielych krviniek ťažiskových pre imunitné reakcie, reguluje smrť poškodených a chorých buniek, napomáha správnej činnosti tráviaceho traktu, zmierňuje príznaky mnohých ochorení a celkovo harmonizuje fungovanie organizmu, čím prispieva k pocitu pohody. Neovplyvňuje účinky iných liečiv a pri dlhodobom užívaní a vysokom dávkovaní nevykazuje žiadne toxické ani iné negatívne účinky. 

Dávkovanie:

Onkologické ochorenia                                                    50mg / 100mg


Prekancerózy                                                               2 x 2 / 2 x 1 (3 mesiace)
Karcinómy v zažívacom trakte                                2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
(pažerák, žalúdok, hrubé črevo, konečník)
Karcinómy gynekologického ústrojenstva            2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
(maternice, krčka maternice)
Karcinóm prsnej žľazy                                                2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
Karcinóm pečene                                                        2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
Karcinóm pľúc                                                              2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
Karcinóm prostaty                                                      2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
Karcinóm semenníkov                                              2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)
Karcinóm lymfatických uzlín                                   2 x 2 / 2 x 1 (3  mesiace)
Melanómy kože                                                           2 x 2 / 2 x 1 (4 mesiace)

O onkologických ochoreniach

Rakovina je nádorové ochorenie vznikajúce náhlym rastom a rýchlym delením buniek vlastného tela, ktoré majú následkom pôsobenia mnohých faktorov poškodenú DNA a správajú sa iným spôsobom ako bunky nerakovinové. Zmenené bunky môžu byť neškodné a spôsobovať napr. cysty, polypy, zápaly, zhrubnutie alebo nepravé (benígnenádory. Môžu však byť aj veľmi nebezpečné a viesť k závažným zdravotným problémom vo forme zhubných (malígnych) nádorov a ich dcérskych ložísk – metastáz, ktoré vznikajú šírením nádorových buniek krvným obehom.

Nádory najčastejšie vznikajú v miestach, kde prirodzene dochádza k rýchlemu množeniu buniek – v dýchacích cestách, v tráviacom trakte a v miestach, kde sú tkanivá stimulované hormónmi (prsia, vaječníky, prostata, pankreas).

Príčinou vzniku rakoviny je hromadenie faktorov oslabujúcich obranyschopnosť organizmu (životný štýl, pôsobenie voľných radikálov a toxických látok), ktorá prestane správne fungovať. Vznik rakoviny je príznakom nedostatočnej funkcie imunitného systému, ktorý už nemá takú silu, a šance rakovinu vyliečiť sú teda nízke, a preto musí nastúpiť štandardná liečba – chemoterapia, rádioterapia alebo chirurgické riešenie. Novinkou v liečbe rakoviny je tzv. imunoonkologická liečba, ktorá je zacielená na stimuláciu imunitného systému, ktorý vďaka podpore dokáže s rakovinou bojovať.

Väčšina typov rakoviny nemá v počiatočných štádiách takmer žiadne príznaky, preto býva jej odhalenie veľmi ťažké. Pre úspešnú liečbu je však skoré odhalenie dôležité, pretože šanca na úplné vyliečenie a voľbu menej náročné liečby je najvyššia práve v raných štádiách. Zo štatistík vyplýva, že Česká republika patrí medzi krajiny, kde prežitie pacientov s rakovinou je oproti ostatným štátom Európy nad priemerom.

Najdôležitejším preventívnym opatrením pred rakovinou je dostatočne silný imunitný systém. Ten si môžeme zaistiť zdravým životným štýlom – zdravou stravou s dostatkom ovocia a zeleniny, fyzickou aktivitou, elimináciou stresu a negatívnych emócií a pozitívnym myslením. Samozrejmosťou by malo byť nefajčenie a obmedzenie konzumácie alkoholu, ktoré veľmi významne zníži riziko všetkých druhov rakovín, vyhýbanie sa preukázateľne rakovinotvorným faktorom (toxické látky, radiácia, pesticídy, hormóny) a pravidelné lekárske preventívne prehliadky.

Otázky od pacientov - Onkológia

Na otázky odpovedá :
MUDr. Roman Bok
narodený 1970

1988 – 1994 – studium na lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze
1994 – 2005 – lékař interního odd. Nemocnice Pardubice, specializace gastroenterologie
1997 – I. atestace z interního lékařství
2000 – nástavbová atestace gastroenterologie a hepatologie
2005 – Gastroenterologie nemocnice Chrudim
2008 – Gastroenterologická praxe Gastromedic s.r.o., Pardubice

Dobry vecer, chcela by som sa spytat, ci je vhodny Penoxal pre mojho manzela a ci nemoze podporit metastazy pri diagnoze Maligny melanom superficiale reg. supraorbitalis sin. Clark III. , Breslow 1mm, pT1a , melnom mu bol vyoperovany, sentilove zlazy nenasli iba jednu a tu keby boli odobrali bola by mu ochrnula tvar ale vzali z nej nejaku vzorku a ta bola neg. liecba zatial ziadna, kontrola o 3 mesiace na onko a CT, to mu zatial nebolo robene…dakujem pekne za vasu odpoved, som z toho moc utrapena. S pozdravom Tatiana
MUDr. Roman Bok
Dobrý den. Diagnosa vašeho manžela je vážná, ale vzhledem k údajům v dotazu / kdy je spádová uzlina negativní / by mohla být další léčba úspěšná. Jistě je v tomto případě Penoxal vhodný v dávce 2×1 kapsle po 100mg. Hezký den.

Dobrý den, je mi 80 let, jsem bývalá laborantka na nukleární medicíně a jsem půl roku po operaci caudy pankreatu pro duktální adenokarcinom s dg T2-3, N0M0. Na tumor se přišlo náhodou při kontrolním SONO žlučových cest. Jsem již po pátém ERCP, právě kvůli kaménkům. Mám choledochoduodenální píštěl po papilotomii v r. 2003. Operaci nádoru jsem přestála v pohodě a až na nepatrné zažívací potíže, jako tlak po jídle, pachutě apod., které mám již 20 let po operaci žlučníku, se cítím dobře. Byla jsem na kontrolním CT břicha, všechny zobrazené orgány bez patologie, bez známek recidivy. Ale jeden marker, 19-9 je vysoký – 700. Proto jdu v červnu na PET vyšetření, zda se jedná o recidivu či jiné důvody, např. špatná evakuace žluči apod. Chemoterapie zatím nebyla nutná. Prosím o odpověď, zda bych mohla užívat PENOXAL. Zatím užívám občas Kinito, denně 3x Kreon a občas 2-3 kapky Cholagolu. Moc děkuji za odpověď.
MUDr. Roman Bok
Dobrý den,
Vaše dg je velmi závažná, ale to sama jistě víte. Je dobře, že jste operaci přestála v pohodě, též je dobře, že TNM klasifikace dává informaci, že uzliny i vzdálené orgány byly čisté. Protože máte vysoký marker Ca19-9, je jistě vhodné došetření, zda nedošlo k progresi základního onemocnění.
Užívání Penoxalu je ve Vašem případě možné, v dávce 4 kapsle denně. V užívání dalších léků můžete nadále pokračovat. Hezký den.

Dobrý den. Zjistili mi nádor na plicích, špatně se mi dýchá a mám začít chemoterapii. Zajímaly by mě výsledky použití PENOXALU v této oblasti. Díky Milan
MUDr. Roman Bok
Dobrý den.
V případě nádoru na plicích je nutná v první řadě klasická protinádorová léčba (radioterapie, chemoterapie, popř. chirurgické řešení) dle typu nádoru. Přípravek PENOXAL lze užívat jako doplňkovou léčbu, která posiluje klasickou léčbu a mírní její nežádoucí účinky. Ve Vašem případě doporučuji 2×2 kapsle denně, ráno a večer.

Dobrý den pane doktore, právě jsem objevila Vaše stránky a ráda bych pomohla svému manželovi. V únoru mu byla sdělena diagnóza C343 ZN – dolní lalok, bronchus nebo plíce. Na PET/CT byly zjištěny metastázy v dutině břišní a mezi levou plící a srdcem. Má za sebou dva cykly chemoterapie a ještě dva ho čekají. Je mu teprve 61 let a strašně moc bych mu chtěla pomoci. Objednala jsem mu Penoxal a nevím, jak ho má užívat. Děkuji
MUDr. Roman Bok
Dobrý den.
Diagnóza a stádium onemocnění Vašeho manžela je velmi nepříznivé a prognóza nedobrá, ale to jistě víte z informací lékařů, kteří Vašeho manžela ošetřují.
V každém případě je nutné podstoupit klasickou protinádorovou léčbu (chemoterapii, popř. dle typu nádoru i radioterapii). Užívání Penoxalu je u této indikace dobré, ale jen jako doplňková léčba, která velmi účinně potencuje účinky klasické onkologické léčby a zmírňuje nežádoucí účinky. Vhodné je dávkování 4 kapsle denně (např. 2-0-2).

Mohu zkusit užívat Penoxal při nádorovém onemocnění močového měchýře? Jedná se o plošné nálezy, hrozí mi odejmutí orgánu z důvodu častých recidiv a zasažené plochy, nádor zatím neprorůstá do svaloviny. Děkuji za Váš názor. JF
MUDr. Roman Bok
Dobrý den.
Ve Vašem případě je užívání Penoxalu vhodné v dávce 2×2 kapsle denně. V každém případě je nutné trvale kontrolovat stav sliznice močového měchýře cystoskopií.

Dobrý den, prosím o odpověď na moji otázku ohledně přípravku Penoxal. Nyní nastupuji chemoterapii jícnu při této diagnóze: – v tumorózně zesílené stěně jícnu, stěna šíře do 16 mm, postižení v délce cca 117 mm v úrovni Th 4-Th9/10 (SUV max. 10,6) – v několika lymfatických uzlinách prevertebrálně v úrovni Th 11-L1 vel. do 14 mm (SUV max. 4,5). Děkuji.
MUDr. Roman Bok
Dobrý den.
Užívání Penoxalu bych Vám doporučil. Vaše onemocnění dle Vašich informací není v tuto dobu operabilní, a proto budete léčený chemoterapií, popřípadě i radioterapií. Přípravek Penoxal zvyšuje účinnost klasické onkologické léčby a snižuje její nežádoucí účinky. Doporučená dávka je 2×2 kapsle. V každém případě je Vaše diagnóza závažná a léčba nutná.

Dobrý den, od března prodělávám vyšetření plic – RTG, bronchoskopie, CT, PET/CT. Při bronchoskopii byly odebrány vzorky s výsledkem rakovinotvorné buňky IV na pravé plíci. Výsledky z vyšetření PET/CT je zatím ústně řečeno – chemoradioterapie. Toto vyšetření budu ještě konzultovat ve VFN Praha. Můj stav je den ode dne horší, a to i po psychické stránce, protože stále nevím konkrétní diagnosu, ani zahájení léčby. Mám zhoršující se dušnost-beru 1x Spiriva, 1xSymbicort inhalačně. Na kašel Codein na noc. Chtěla jsem se zeptat, zda by mi užívání Penoxalu mohlo pomoci. Moc děkuji za odpověď. Jana 63 let
MUDr. Roman Bok
Dobrý den,
ze zprávy vyplývá, že jde o nádorové postižení plic, které je indikované k léčbě chemoterapií a ozařováním. V tomto případě je podpůrná léčba Penoxalem vhodná, jednak podporuje účinky klasické protinádorové léčby a také výrazně zmírňuje nežádoucí účinky této léčby. Tuto léčbu můžete zahájit i před zahájením chemo a radioterapie.
Vhodná dávka je 2×2 kapsle denně.

Dobrý den pane doktore, ráda bych se zeptala na přípravek Penoxal, jestli by byl přínosný i v mém případě. Je mi 48 let, vloni v dubnu jsem byla operována pro 7mm nádor v prsu, sentilní uzlina pozitivní, takže následovalo odebrání všech uzlin (z 10 byly 2 poz.), dále radioterapie a chemoterapie. Nyní užívám 1x denně Tamoxifen (na dobu 5 let). Ráda bych podstoupila nějakou detoxikační kůru a zlepšila si jaterní testy a celkový stav organismu, ale prý vzhledem k užívání Tamoxifenu nemohu detoxikaci podstoupit. Děkuji Vám za případné rady. S přáním hezkého dne Iveta Trubačová, Hradec Králové
MUDr. Roman Bok
Dobrý den,
ve Vašem případě je užívání přípravku Penoxal vhodné. Nejde o klasickou detoxikační kůru, ale vzhledem k účinkům Penoxalu dojde k posílení imunitního systému, který podpoří Vaši protinádorovou léčbu a celkovou obranyschopnost organismu. Též zmírní nežádoucí účinky klasické léčby. Dávkování ve Vašem případě je 2×2 kapsle denně 3 měsíce, pak je vhodné užívání na měsíc přerušit. Tento model léčby je pak možné opakovat.

Dobrý den, už 10 let se léčím na onkologii a poslední 3 roky jsem užívala bez přestávky Gesavit. Neudělala jsem chybu, že jsem Gesavit brala tak dlouho ? Mohu začít užívat Penoxal? Momentálně zase chodím na chemo a při těch mi Gesavit pomáhal. Poradíte mi, prosím, jak Penoxal užívat? Děkuji a přeji krásný den!
MUDr. Roman Bok
Dobrý den.
Z dotazu nevyplývá, jaké nádorové onemocnění léčíte. V každém případě je užívání Penoxalu vhodné. Přestávka v užívání nevadí a je možné opět užívat. V případě léčby nádoru je vhodné užívání v dávce 2×2 kapsle denně dlouhodobě, nebo ve schématu 3 měsíce užívání a jeden měsíc pauza (opakovaně).

Dobrý den, tento dotaz píšu za svoji tetu, která nepoužívá internet. Je jí 69 let, byla na operaci pro nádor prsu, nyní první týden chodí na ozařování. Je pro ni PENOXAL vhodný ? Pokud ano, tak v jakých dávkách a jak dlouhou dobu užívat? Děkuji a zdravím
MUDr. Roman Bok
Dobrý den,
ano, tento přípravek je vhodný jako součást léčby nádoru prsu. V každém případě je vhodné podstoupit klasickou onkologickou léčbu, která již má velice dobrou účinnost. PENOXAL léčbu podporuje a navíc je vhodný jako prevence nežádoucích účinků této léčby. V tomto případě bych volil dávku 4 kapsle denně po dobu 4 měsíců, měsíc vynechat a pak užívání opakovat.